1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Business Up! Lunch Biznesowy RIG
Business Up! Lunch Biznesowy RIG
2022-11-23

11 października br., odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Business Up! z przedsiębiorcami. Tym razem tematyka obejmowała zagadnienia i rozwiązania pozwalające obniżyć koszty zużycia energii w firmie. Postawiliśmy na tematy, które w obecnym czasie najbardziej interesują naszych przedsiębiorców. Koszty prowadzenia firmy, a także życia w Polsce nieustannie rosną, ten rok przyniósł kolejne podwyżki cen prądu, a co za tym idzie kolejne wyzwania dla właścicieli firm. Nasi prelegenci przedstawili swoje oferty, rozwiązania, które będą pomocne w tym trudnym czasie. Spotkanie zostało podzielone na trzy główne panele:

Może być oszczędniej? Stabilne i łatwiejsze w przewidywaniu funkcjonalne przedsiębiorstwa w dobie dynamicznie zmieniających się cen i dostaw mediów- narzędzia ability w teorii i praktyce- panel prowadzony przez firmę ABB, wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Przedstawiciele firmy Jacek Rajski oraz Robert Paliwoda zapoznali zebranych gości z rozwiązaniem ich firmy, które dotyczyło analizy zużycia energii elektrycznej, a tym samym uświadomienia właścicielom firm, ile tak naprawdę energii potrzebują.

Może warto wrócić do tematu? Rynek energii elektrycznej- efektywna strategia zakupu energii w obecnej sytuacji rynkowej- prelegentem drugiego panelu był  Piotr Kęszka z Energia Centrum, firmy która m. in. analizuje koszty energii oraz doradza w zakresie OZE. Prezentacja obejmowała nie tylko przedstawienie obecnych cen rynkowych, ale również ofertę kompleksowej analizy zużycia energii elektrycznej, doradztwa indywidualnego i w zakresie grupowych zakupów energii.

Jest szansa na pozyskanie dodatkowych środków finansowych? Planowane konkursy 2022/2023 KPO i POIR- ostatni panel prowadzony przez Marię Paradowską z PARETO Consulting, dotyczył pozyskiwania środków unijnych na rozwój przedsiębiorstwa oraz kredytów technologicznych. Dotacje unijne to doskonały sposób na rozwój firm i działalności na większą skalę, dlatego jest to temat niezwykle ważny i zawsze "na czasie" dla przedsiębiorców.

W trakcie i po zakończeniu głównych paneli był czas na zadawanie pytań i dyskusje, z czego nasi goście chętnie skorzystali. Głos zabrali m. in. Marzena Wodzińska, Prezes Zarządu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania odpadami w Ostrowie Wielkopolskim, Mateusz Słonecki z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Sylwia Dudkowiak Dyrektor Centrum Biznesowego MSP, Zuzanna Szczudlik Prezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Damian Michalak Zastępca Dyrektora CWRKDiZ, Roman Żarnecki Prezes Fundacji CHOPS, Maciej Całka Drugi Podstasrszy Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych, Maciej Antczak z Latarnika Kaliskiego. Miłym akcentem podczas spotkania było wręczenie przez Prezesa i Wiceprezesa RIG na ręce Pani Alicji Adamskiej, która reprezentowała Firmę Budowlaną Marek Antczak, listu gratulacyjnego z okazji otrzymania przez Pana Marka Antczaka Honorowej Odznaki „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Naszym prelegentom i gościom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wydarzenia!

Wróć do Aktualności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram