1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Misja Gospodarcza RIG
Misja Gospodarcza RIG
2023-08-25

W dniach 𝟓-𝟔 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫. na zaproszenie Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu odbyła się misja gospodarcza zorganizowana, w celu nawiązania współpracy między przedstawicielami kręgów gospodarczych reprezentowanych przez przedstawicieli Unii Importerów i Eksporterów regionu Kurdystanu w Iraku a przedstawicielami polskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynek iracki.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Kalisza, Wiceprezydent Mateusz Podsadny oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Eskan Darwich.

Pierwszego dnia zorganizowane zostało spotkanie z przedsiębiorcami. Podczas krótkich wystąpień każdy z gości miał możliwość zaprezentowania firmy, potencjału jakim dysponuje przedsiębiorstwo oraz swoich produktów. W spotkaniu wzięły udział takie firmy jak Com40, MTM Industries Sp. z o.o., Haft S.A., Stan, Młyn Niedźwiady oraz AJ Group Sp. z o.o.

W trakcie spotkania udało nam się również połączyć z dr Walaa V-ce Prezesem KURDISH –POLISH Organization for Development.

W ramach wizyty w Kaliszu trzej przedsiębiorcy z regionu Kurdystanu, reprezentujący firmy Halabja Group Co (inwestycje, doradztwo w zakresie zarządzania i nadzór nad projektami), Center Dubai (handel tkaninami i dywanami) oraz Labaik Co. (ubrania dla kobiet i akcesoria) na zaproszenie przedsiębiorców mieli możliwość odbycia wizyt studyjnych w siedzibach firm Com40, MTM Industries Sp. z o.o. oraz Haft S.A.

Spotkania miały charakter dwuetapowy, w pierwszym etapie goście z Kurdystanu wysłuchali prezentacji o historii firm, jej obecnych działaniach oraz planach rozwojowych. W trakcie tego etapu delegaci zadawali pytania i dyskutowali o warunkach przyszłej współpracy.

Drugi etap to wizyty na halach produkcyjnych, dzięki któremu nasi goście mogli się przekonać, że firm prowadzą produkcje na najwyższym poziomie i co ważniejsze, cały proces odbywa się na miejscu, od produkcji komponentów po finalny produkt. Zaplanowane jest również spotkanie w siedzibie AJ Group Sp. z o.o.

Jako instytucja otoczenia biznesu jesteśmy bardzo wdzięczni za wzięcie udziału i wielkie zaangażowanie w zorganizowaną przez nas misję gospodarczą. Dziękujemy naszym gościom, przedsiębiorcom, władzom Miasta Kalisza oraz naszym partnerom, Pani Marii Jolancie Król, Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości i Enterprise Europe Network.

W najbliższym czasie podejmiemy kolejne kroki we współpracy z KURDISH –POLISH Organization for Development.

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze profile społecznościowe, gdzie znajduję się fotorelacja.

Wróć do Aktualności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram