1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Polisolokaty - nietrafione inwestycje na przyszłość?
Polisolokaty - nietrafione inwestycje na przyszłość?
2024-01-17

Polisolokata to specyficzny instrument finansowy, który oferowany był konsumentom przez wiele zakładów ubezpieczeń. Temat umów ubezpieczeniowo - oszczędnościowych dotyczy aż 5 mln Polaków. Umowy te obarczone były ogromnymi kosztami prowadzenia oraz likwidacji. Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo jak działały tego typu instrumenty oraz jak odzyskać utracone pieniądze.

Polisolokaty – sedno problemu.

Przyszłość, emerytura czy zabezpieczenie bliskich to cele jakie przyświecały osobom zawierającym umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Proponowali oni swoim klientom umowy ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Hybryda ta miała zapewnić jej posiadaczom ochronę ubezpieczeniową oraz dodatkowe środki na emeryturę. Niestety w praktyce okazały się sporym kłopotem dla ich posiadaczy. Duże koszty m. in. prowadzenia, zarządzania oraz brak kontroli nad częścią oszczędnościową sprawił, że narażały one na spore straty środki, które gromadzili na nich klienci. Konstrukcja takich umów w tym zapisy odnośnie opłaty likwidacyjnej sprawiły, że dochodziło do sytuacji w których klienci zrywający umowę narażeni byli na olbrzymie straty, które potrafiły sięgać nawet 50 – 80%, a w skrajnych przypadkach nawet 100% zgromadzonego kapitału.

Co mogę zrobić jako posiadacz polisolokaty?

Najczęściej klienci nie wiedzą jakie prawa im przysługują, dlatego w przypadku umów zamkniętych warto przeanalizować ich zapisy, ocenić wartość sporu czy a w przypadku aktywnych poszukać oszczędności. Posiadacze takich umów mają szansę rozwiązać problem i odzyskać swój kapitał. Stanowisko w sprawie umów zajął UOKiK, który wydał decyzje dotyczące kar finansowych. Nałożone zostały one na towarzystwa ubezpieczeniowe, a ich wysokość to ponad

50 milionów złotych, dodatkowo blisko 20 TU postawiono zarzuty w odniesieniu do stosowania nielegalnych zapisów. Oficjalne stanowisko tego typu organów pozwoliło na realną pomoc poszkodowanym.

Odzyskaj swoje oszczędności!

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży finansowej firma Mountvest Sp. z o.o. jest w stanie pomóc konsumentom uwięzionym w niechcianych produktach finansowych. Firma z sukcesem zakończyła wiele sporów. Pomoże zarówno w przypadku umów zamkniętych jak i aktywnych.

Przede wszystkim dla Klientów dokonują bezpłatnej analizy danej sprawy. Każdy przypadek traktują indywidualnie, ponieważ nie ma spraw identycznych, są tylko podobne. W wielu przypadkach dużą rolę odgrywa czas, dlatego nie zwlekaj jeśli posiadasz czy też posiadałeś taką umowę podejmij działanie już dziś.

Kontakt:

Adrian Woźniak 

tel. 731-554-052

e-mail: 

Klaudia Woźniak

tel. 884-008-799

e-mail:               

Wróć do Aktualności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram